Rraketa “Haaland”, norvegjezi thyen rekordin e shpejtësisë në Bundesligë

Erling Haaland po vazhdon të thyejë rekorde në Gjermani.

Norvegjezi arrit ishpejtësi marramendëse në ndeshjen ndaj Stuttgartit në kuadër të Bundesligës.

Haaland është i gjatë 1.94 cm, por kjo nuk duket se është problem pasi ai sapo ka thyer rekordin e shpejtësisë në Bundesliga.

20 vjeçari arriti shpejtësinë 36.04 km/h në gjatë një kundërsulmi dhe njëkohësisht theu rekordin e shpejtësisë për këtë sezon.

Dortmundi arriti të përmbysë rezultatin dhe të marrë tre pikë ndaj Stuttgartit.

Haaland asistoi në golin e tretë, pra golin e fitores. Ai la pas emra si Thuarm, Davies dhe Coman, lojtarë që njihen për shpejtësinë e tyre.

Shtuar 11.04.2021 10:57