EURO 2020/ Luhen sot dy ndeshjet e para çerekfinale

Kampionati Evropian i futbollit do të vazhdojë sot me dy ndeshjet e para të vlefshme për kualifikim në fazën gjysmëfinale.

Do të zhvillohen dy ndeshje mjaftë interesante si ajo Zvicër – Suedi dhe Itali – Belgjikë.

Ndeshja e parë e ditës së sotme, ajo ndërmjet Zvicrës dhe Spanjës do të zhvillohet në stadiumin “Gazprom Arena” në Shën Petersburg me fillim nga ora 18:00, kurse e sfida tjetër ajo ndërmjet Italisë dhe Belgjikës zhvillohet në “Allianz Arena” në Munich me fillim nga ora 21:00.


Shtuar 2.07.2021 09:42