Eriksen rikthehet në stërvitje për herë të parë që nga arresti kardiak në Euro 2020

Christian Eriksen është rikthyer në stërvitje me një nga ish-klubet e tij, gjashtë muaj pasi pësoi arrest kardiak në Euro 2020.

29-vjeçari u pezullua nga aktivizimi me Interin në Serie A nga autoritetet mjekësore italiane për shkak se pajisja e vendosur në zemrën e tij nuk lejohet në këtë kampionat.

Tani ish-lojtari Tottenham ka filluar të stërvitet me ish-klubin e tij, Odese Boldklub.

Playmakeri po synon një rikthimin të bujshëm në lojë në vitin 2022 dhe ka rritur rehabilitimin e tij duke u stërvitur me ish-skuadrën e tij. /albeu.com


Shtuar 2.12.2021 15:27