E ardhmja e Insigne duket larg Napolit, Interi i vendosur për ta transferuar në Milano

Interi duket i vendosur të marrë përsipër shërbimet e Insigne verën e ardhshme dhe italiani nuk ka vendosur ende se cili do të jetë destinacioni i tij i ardhshëm. Sulmuesi përfundon kontratën me Napolin në fund të sezonit dhe gjithçka tregon se ai nuk do të rinovojë.

Në fillim, Atlético Madrid dukej në avantazh për të marrë përsipër shërbimet e tyre, por nga kryeqyteti Lombard ata do t’i ishin bashkuar forcës ofertuese.

Sipas TodoFichajes, Interi i ka ofruar atij një kontratë për 4 sezonet e ardhshme me një tarifë prej 6 milionë euro neto për secilin prej tyre. Përveç kësaj, do të ishte e nevojshme të shtoheshin 7 milionë euro bonus transferimi dhe mospërfshirja e të drejtave të imazhit në marrëveshje.

Italianët tashmë u përpoqën ta nënshkruanin verën e kaluar dhe madje ofruan rreth 15 milion € + Alexis Sánchez për Azzurro-n ndërkombëtar. Më në fund, propozimi u refuzua nga Napoli, i cili tani do të shohë se si do të largohet falas një vit më vonë . r.t/albeu.com


Shtuar 12.11.2021 14:10