Dështimi i Superligës shkakton “viktimën” e parë te Manchester United

Manchester United ka emëruar ditën e sotme Richard Arnold si CEO-n e ri të klubit duke zëvendësuar kështu Ed Woodward.

Shkarkimi i këtij të fundit ishte njoftuar prej kohësh  pasi mbështetja e tij për Superligën Evropiane dështoi.

Arnold ka qenë në rolin e CEO-s për tetë vite, dhe menjëherë u konsiderua si favorit që në momentin që Woodward njoftoi se do të largohej. Richard do të nisë punë te “Djajtë e Kuq” më 1 shkurt. r.t/albeu.com


Shtuar 6.01.2022 14:18