Del në ankand shtrati në të cilën e kaloi natën Ronaldo në Slloveni

Në një kthesë befasuese të ngjarjeve, shtrati i hotelit që Cristiano Ronaldo e përdori në Slloveni ndërsa ishte në ndeshjet ndërkombëtare do të dalë në ankand për bamirësi.

Superylli i Al-Nassr ishte pjesë e skuadrës së Portugalisë që udhëtoi për në Lublanë për të luajtur një miqësore ndërkombëtare të cilën e humbën 2-0.

Sipas GOAL, krevati që Ronaldo përdori në Hotel Grand Plaza do të dalë në ankand me çmimin fillestar prej 5000 euro.

Hoteli, së basku me POPTV, nxorën një deklaratë duke njoftuar mundësinë që fansat të fitojnë këtë pjesë të rrallë të kujtimeve që i përkasin pesë herë fituesit të Topit të Artë.

Të dy palët sugjeruan se ky ankand unik është një mënyrë për vendin e Sllovenisë për të nderuar karrierën e Cristiano Ronaldos, e cila është në muzg.

Në deklaratë thuhet si më poshtë:
“Duke qenë se ky ishte një event mjaft i veçantë dhe unik, vendosëm të përgatisim një surprizë unike në të cilën mund të marrin pjesë të gjithë fansat. Nuk e dimë se kur do të kemi mundësinë ta presim sërish Ronaldon në Slloveni. Në një ankand special, ne do të ofrojmë shtratin në të cilin ka fjetur ylli Cristiano Ronaldo në shtëpinë tonë. I urojmë të gjithëve fat dhe pjesëmarrje të suksesshme në event”.

Pavarësisht se çmimi fillestar është relativisht i ulët në 5,000 euro, pritet shumë që të ngrihet në qiell, ndërsa fansat e Ronaldos përpiqen të kapin shtratin ku ai ka fjetur.

Ka histori të mëparshme të kujtimeve të kapitenit portugez që shpenzonin për shuma të mëdha parash.

Cristiano Ronaldo përfundoi periudhën e tij të dytë në Manchester United në nëntor 2022 përpara se të transferohej në Arabinë Saudite si një transferim i lirë.

Fanella që ai veshi në ndeshjen e tij të fundit për Djajtë e Kuq kundër Aston Villa shkoi për 45,600 euro.

Sipas burimit të lartpërmendur, Ronaldo ka mbajtur një profil shumë të ulët derisa ishte në Slloveni për miqësoren ndërkombëtare.

Tifozët mbetën të zhgënjyer pasi nuk mundën ta shihnin superyllin jashtë fushës.

Megjithatë, ata tani mund të marrin pjesë në një ankand për të fituar shtratin e tij të cilin ai e përdori ndërsa ishte në Slloveni. /Telegrafi/


Shtuar 2.04.2024 19:10