Chelsea kundërsulmon Real Madridin për një mbrojtës

Chelsea nuk dëshiron që Real Madridi të prekë Antonio Rüdiger, një futbollist që është në vitin e fundit të kontratës dhe që është në listën prioritare të bardhezinjve për verën e ardhshme.

Për t’iu kundërvënë skuadrës merengue, blutë i kanë vënë sytë një qendërmbrojtës të Ancelottit, Éder Militao. Braziliani ka rikuperuar versionin e tij më të mirë, të njëjtin që ofroi në kohën e tij te Porto dhe që e ndihmoi të nënshkruante për skuadrën e Chamartín, kështu që ai bëhet një objektiv i vërtetë i Chelseat.

Abramovich ka urdhëruar që të shkojnë për mbrojtësin e bardhë dhe më shumë nëse duan të marrin Rüdiger me kosto zero. Realiteti është se Tuchel ka nevojë për lojtarë të nivelit të lartë për pjesën e pasme dhe Militao është një përshtatje e përsosur.

Thiago Silva, një mik i lojtarit të bardhë, do të vepronte si ambasador i Militaos dhe do t’i kishte rekomanduar nënshkrimin e bashkatdhetarit të tij trajnerit dhe drejtuesve të sportit.

Real Madrid nuk ka lamtumirën e lojtarit të tij, i cili ka kontratë deri në vitin 2025 dhe aktualisht është titullar i padiskutueshëm, por gjithçka do të varet nga ajo që do të bëjë futbollisti, i cili ka një vlerë tregu prej 40 milionë euro, edhe pse Florentino nuk do ta shesë për më pak se 60. r.t/albeu.com


Shtuar 16.11.2021 09:53