Buffon zbulon bisedën me Ronaldon pas supergolit

Kur Cristiano Ronaldo heshti Juven në çerekfinalet e Champions League 2017/18 me një goditje nga lart, tifozët e Juventusit e duartrokitën atë.

Pse tifozët, madje edhe Gianluigi Buffon, i cili pësoi një gol, pranoi se ishte i mahnitur.

Portieri legjendar foli për atë që ndodhi pas golit:

“Pas rreth 25 sekondash zhgënjim për golin e humbur, mendova se çfarë më bëri, diçka vërtet e mrekullueshme”.

“Gjatë pushimit të ndeshjes, iu afrova dhe e pyeta: “Cristiano, sa vjeç je?”, dhe ai u përgjigj: “Jo keq për një 33-vjeçar, apo jo?” Të dy qeshëm”. /albeu.com/

Shtuar 2.09.2022 16:12