“Bojkoti” i klubeve të Premier League: Të gjithë kundër Newcastle United

Ardhja e fondit multimilioner saudit që Newcastle United ka blerë së fundmi dhe që tashmë dihet se kërcënon të nënshkruajë atë që nuk shkruhet në të njëjtin merkato të janarit, nuk është pritur mirë në Premier League . Për këtë arsye, thuajse të gjitha klubet janë bashkuar me qëllimin për të bojkotuar ‘Magjistarëve’.

Sipas informacioneve të The Telegraph, ideja është të kundërshtohet shitja e lojtarëve këtë dimër, me të cilën Newcastle United synon të pozicionohet në elitën e futbollit anglez ose të paktën të konsolidohet në kategori. Ndaj, sipas mediave të sipërpërmendura, tashmë do të kishte pasur takime në këtë drejtim dhe slogani që ka ardhur prej andej është një dhe i qartë: ‘Bojkoto Newcastle’.

Madje mediat angleze morën dëshminë e një eksperti të fushës: “Newcastle do ta ketë të vështirë të blejë lojtarë nga disa klube të Premier Ligës në janar, pasi ata do të preferonin t’i shihnin ata të zbritur (nga kategoria) për të marrë paratë e tyre, klubet nuk do të shesin.”

Nëse është kështu, klubi i ‘të pasurve të rinj’ do të duhet të sulmojë tregun e huaj, i cili, i rrënuar nga borxhet, do të ishte i gatshëm ta shiste për të fituar para. r.t/albeu.com


Shtuar 11.11.2021 14:33