Bayern gjen pasuesin e Lewandowskit

Bayern dëshiron të nënshkruajë me anësorin e Liverpool, Sadio Mane këtë verë.

Në fillim të kësaj jave, përfaqësuesit e klubit të Mynicj informuan agjentin e senegalezit dëshirën për të nënshkruar me klientin e tij, raporton Bayern & Germany duke cituar Bild.

Bayern ka intensifikuar punën për transferimin e mesfushorit 30-vjeçar pasi Robert Lewandowski njoftoi drejtuesit se nuk do të rinovonte kontratën.

Nëse polaku, i cili është i interesuar për Barcelonën, shitet për 30-40 milionë euro, këto para do të investohen në marrëveshjen e Mane.

Drejtori sportiv i Bayern, Hasan Salihamidzic, është takuar këtë muaj me një nga drejtuesit e agjencisë ROOF që përfaqëson interesat e senegalezit dhe gjatë komunikimit është ngritur çështja e një transferimi të mundshëm të Manes.

Kontrata e Mane me Liverpoolin është deri në verën e vitit 2023. /albeu.com/

Shtuar 13.05.2022 18:58