Barcelona ndaj Benfica-s ka nevojë për Depay (FOTO LAJM)

Barcelona ka nevojë të dëshpëruar për një fitore kundër Benfica-s të martën në përpjekjen e saj për të siguruar kualifikimin në fazën eliminatore të Ligës së Kampionëve.

Megjithatë, për të rrëmbyer të tre pikët, Blaugranët kanë nevojë për golashënuesin e tyre më të mirë këtë sezon, Memphis Depay, për të hapur llogarinë e tij të golashënuesve në Champions League me skuadrën katalanase. Barcelona ka shënuar vetëm dy gola në Evropë këtë sezon, me Memphis që nuk ka arritur të gjejë rrjetën në katër ndeshjet e kontestuara nga skuadra e tij deri më tani.

Sulmuesi holandez është golashënuesi më i mirë i kualifikimeve të Kupës së Botës 2022, pasi regjistroi 12 gola me Holandën në fazën e grupeve. Ndërkohë, dy golat e Barcelonës në Ligën e Kampionëve u shënuan nga Gerard Pique, i cili shënoi golin vendimtar në fitoren 1-0 ndaj Dynamo Kievit dhe Ansu Fati, i cili shënoi golin e fitores si mysafir në Ukrainë./h.ll/albeu.com


Shtuar 23.11.2021 17:33