Balotelli i mbyll me Monzan, transferohet në Turqi

Pas qëndrimit dy vjeçar në Itali te Brescia dhe Monza, Mario Balotelli ka vendosur të ndërroj shteti.

Sulmuesi italian është transferuar te ekipi turk Adana Demirspor.

Kjo e fundit siguroi pjesëmarrje në elitën e futbollit turk, derisa ka arritur marrëveshje me Balotellin për 3 vite.

Shtuar 9.06.2021 12:06