Aubameyang zbulon kuptimin e vërtetë të festimit si personazhi i animuar Goku

Sulmuesi i Barcelonës, Pierre-Emerick Aubameyang, ka zbuluar kuptimin e vërtetë që qëndron pas festës së tij të Dragon Ball në humbjen 4-0 të rivalëve të Real Madridit.

Ardhja në transfertë e janarit njihet për festimet ekstravagante të golave, nga veshja e një maske Batman deri tek një panterë e zezë.

Por në fitoren 4-0 të së dielës ndaj kryesuesve të tabelës në La Liga, Real, Aubameyang tregoi një mënyrë të re për të shënuar një gol.

Aubameyang shënoi një dygolësh dhe asistoi Ferran Torres në Santiago Bernabeu.

Dhe për të festuar, ai shkoi në vijën anësore, mori një top portokalli, mbylli sytë dhe preku ballin.

Siç shpjegoi më vonë 32-vjeçari, festimi i tij intrigues ishte nga seriali popullor manga dhe anime Dragon Ball.

Ai tha: “Ishte një top nga Dragon Ball. Me të mund të bësh një dëshirë.

“Doja të fitoja dhe të shënoja një gol për gjyshërit e mi, të cilët janë larguar. Një miku im ma dha atë”.

Sulmuesi më vonë shkoi në Twitter dhe sulmoi kritikët e tij.

Ai tha: “Përshëndetje nga lojtari i “përfunduar””.

Krahas postimit në Twitter ishte një imazh binjak i Aubameyang duke kopjuar personazhin e Dragon Bal, Goku.

Gjesti i Aubameyang për të prekur kokën e tij përdoret nga personazhet në serinë Manga për t’i lejuar ata të teleportojnë në një distancë të gjatë./ h.ll/albeu.com

Shtuar 22.03.2022 09:49