Arsenali është gati të shesë yllin e skuadrës, zbulohet çmimi i tij

Klubi anglez, Arsenali thuhet se është gati ta shesë mesfushorin ganez, Thomas Partey dhe tashmë dihet edhe çmimi i tij.

Sipas mediumit Football Insider, Arsenali po kërkon në mënyrë aktive një zëvendësues për Thomas Partey gjatë afatit kalimtar të verës.

Partey, kontrata e të cilit zgjat deri në verën e vitit 2025, është në dispozicion për transferim, me Topçinjtë të gatshëm të dështojnë ofertat për yllin ganez.

Klubi ka vendosur një çmim prej 25-30 milionë euro për largimin e 30-vjeçarit nga Emirates Stadium në fund të sezonit.

Partey ka filluar vetëm gjashtë ndeshje për Arsenalin deri më tani këtë sezon, pasi kaloi një pjesë të madhe të sezonit 2023/24 me lëndime të ndryshme.

Mesfushori në afatin kalimtar të janarit është lidhur me Juventusin dhe një transferim në Superligën e Arabisë. /Telegrafi/


Shtuar 26.04.2024 16:49