Arrestohet ish-lojtari i Ligës Spanjolle

Të mërkurën u arrestua Bryan Reyna, një ish-lojtar i Real Mallorca, për posedim të dyshuar të armëve dhe drogës, me policinë peruane që e mori atë në paraburgim pas kapjes.

Reyna ka luajtur futboll në Peru me Academia Deportiva Cantolao pasi kontrata e tij me Real Mallorca u anulua në janar 2021. Kuptohet se një kundërvajtje dhe shkelje e rregullave të klubit ka qenë ajo që ka detyruar klubin spanjoll në duart e tij, duke e lënë atë një agjent të lirë. Libero Media në Peru raportoi të mërkurën se Reyna ishte tërhequr nga policia në makinën e tij së bashku me një shok ekipi dhe më pas armë dhe drogë u gjetën brenda automjetit.

“U gjet një armë zjarri e zezë e markës Browning, model CZ-83, Caliber 9, me mbishkrime Made in Czech Republic, pa numër serial, e pajisur me një karikator prej 12 predhash municioni”, thuhet në raport pasi policia publikoi versionin e ngjarjeve./h.ll/albeu.com


Shtuar 18.11.2021 08:28