Allegri pas humbjes : Duhet të heshtim dhe të punojmë

Pas humbjes ndaj Hellas Verona me rezultatin 2-1 , Allegri ka folur në konferencë për shtyp.

“Hellas Verona e meritoi fitoren, ata ishin shumë të përgatitur.

Verona është një ekip shumë I rrezikshëm dhe sot e tregoi më së miri këtë gjë.

Ata fituan shumë duele si ajërore po ashtu edhe tokësore.

 

Patëm shumë raste por nuk mundëm të menaxhonim situatën dhe të vendosnim në vështirësi Veronën.

Jemi një ekip që ndodhemi në mes të tabelës, pra duhet të heshtim dhe të fillojmë të punojmë fort.

 

Nuk ka më vend për diskutime, rezultatin e pranojmë dhe do vazhdojmë para pa e kthyer kokën pas”.

Këto kanë qënë fjalët e teknikut pas humbjes së turpshme ndaj Hellas Verona ku Simeone ndëshkoi bardhezijntë me dy gola./albeu.com


Shtuar 30.10.2021 21:08