Alarmi i Benzema, francezi mund të humbë ndeshjen me Interin

Lajm shumë i keq për Real Madridin. Karim Benzema, golashënuesi i tij më i mirë dhe lojtari më vendimtar, është tërhequr i dëmtuar një çerek ore pas ndeshjes kundër Real Sociedad. Sulmuesi francez ka vënë re një shqetësim në pjesën e pasme të këmbës së majtë.

Shkalla e dëmtimit të Benzemas mbetet për t’u parë, por mund të jetë një pyetje për ndeshjen kundër Interit të martën e ardhshme dhe gjithashtu për derbin kundër Atlético de Madrid të dielën. Sipas Cope, Benzema ka vënë re diçka në muskujt e tij dhe testet do të kryhen nga nesër deri të hënën.

Lojtari u tërhoq me neveri, duke vënë në dukje zonën e dëmtuar dhe në vend të tij hyri Luka Jovic. Benzema ishte një nga lojtarët më të përdorur nga Carlo Ancelotti, i cili e ka bërë atë të luajë titullar në 20 nga 21 ndeshjet që Real Madrid ka luajtur këtë sezon.


Shtuar 4.12.2021 21:55