Adeyemi: Jam i ngjashëm me Mbappe dhe Aubameyang, ëndërroj Champions League

Në një intervistë për UEFA-n, Karim Adeyemi, asi i Salzburgut i kërkuar nga gjysma e Evropës, u përpoq të prezantohej, duke folur edhe për ëndrrën e Ligës së Kampionëve dhe të ardhmen e tij, shkruan TuttoMercatoWeb.

“Kur luaja te Bayerni në moshën 9 dhe 10 vjeç isha një tifoz i madh. Më pëlqeu Robben, mendoj se ai ishte një nga lojtarët më të mirë të majtë. Nëse i ngjaj atij? Jo, unë jam më shumë si Mbappe ose Aubameyang. Çdo fëmijë ëndërron të luajë në Champions League dhe sigurisht ta fitojë atë. Këtu në Salzburg ne besojmë te të rinjtë, i lëmë të luajnë dhe të rriten, derisa të bëhen lojtarë të mëdhenj”. /albeu.com/


Shtuar 7.12.2021 16:27