15 milion euro ndajnë Ferran Torres nga Barcelona

Siç raporton Mundo Deportivo , Barcelona dhe Manchester City janë ende 15 milionë euro diferencë kur bëhet fjalë për transferimin e Ferran Torres.

Klubi anglez kërkon 60 milionë, entiteti Blaugrana ofron 45. Ky është operacioni, i komplikuar. Pavarësisht se kishte OK nga lojtari dhe trajneri Pep Guardiola, arritja e një marrëveshje është ende e komplikuar.

Situata ekonomike e Barcelonës është shumë problematike dhe mund të bëhet akoma më shumë nëse klubi nuk arrinë të kualifikohet në raundin tjetër të Champions League. /albeu.com


Shtuar 7.12.2021 10:28