Zef Deda feston sot ditëlindjen, ja sa vjeç mbush sot aktori i madh i humorit shqiptar

Zef Deda, aktori i madh i humorit shqiptar, feston sot 72-vjetorin e lindjes. Këtë na e ka kujtuar vetë djali i tij, aktori Julian Deda, i cili ndau me të gjithë ndjekësit në llogarinë e tij në Insatgram me te atin.

“E gezofsh diten e lindjes Artisti i shtepise sone. U befsh sa te doje e bardha zemer. Te du fort Babo..! Ahh, se mos harroj, ke te fala nga te gjithe dashamiresit e tu, qe une takoj perdite ne rruge dhe me thone “mi bej shume te fala te madhit Zef, se jemi rrit me humorin e tij”.

Edhe 100 Zefinjo, te perqafoj…!”, ka shkruar Juli krahas fotos.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Julian Deda (@juldeda)