Motër e vëlla, ai aktor i njohur dhe ajo moderatore, e gjeni dot për cilët të famshëm shqiptarë bëhet fjalë (FOTO LAJM)

A i njohët nga foto? Me shumë mundësi një pjesë e madhe e juaja i ka gjetur emrat, pasi edhe sot nuk kane shume ndryshim

Po flaim për aktorin Bes Kallaku dhe të motrën e tij, Ana Kallaku. Edhe kjo e fundit është fytyrë publike. Moderatorja ka programin e saj “Jeto me Orën”, por nuk mund ta mohojmë se një pjesë e mirë e identifikojnë ende si motra e Bes Kallakut.

Ana festoi pak ditë më parë ditëlindjen e 30 dhe urimet nga familarë dhe surpriza nga fëmijët e saj në studio nuk munguan.

Pas urimit për ditëlindje, Bes Kallaku ka ndarë edhe kë foto speciale me motrën e tij, të shume viteve me pare./albeu.com/