Humbje e madhe, ndërron jetë mjeku i njohur i fëmijëve

Mjeku i njohur i fëmijëve, Abdullah Subashi ka ndërruar jetë këtë të premte.

Dr. Abdullai ishte një mjek shumë i dashur për pacientët e vegjël dhe për mijëra fëmijët që ka ndjekur gjatë karrierës së tij të gjatë!”- shkruan në Facebook stafi i Spitalit Amerikan.

Postimi:

Stafi i spitalit i përcjell ngushëllimet familjes, kolegëve dhe miqve të Prof. Dr. Abdulla Subashi!

Dhimbja është e madhe në këto ndarje të parakohshme.

Dr. Abdullai ishte një mjek shumë i dashur për pacientët e vegjël dhe për mijëra fëmijët që ka ndjekur gjatë karrierës së tij të gjatë!

U prehsh në paqe Dr. Dulla!

Shtuar 12.03.2021 10:03