Dhelpra mahnit të riun në Rugovë, e “viziton” papritur në shtëpizat prej druri (VIDEO)

Dimri ka pushtuar tashmë trevat shqiptare dhe dëbora po ashtu, një pjesë të mirë të tyre. Magjia e velit të bardhë të saj nuk mund të shijohet më tepër se në zonat malore.

Në redaksinë e Albeu.com erdhi një video nga një qytetar që kishte vizutuar Grykën e Rugovës në Kosovë, ku teksa po filmonte nga dritarja, papritur pranë shtëpizave prej druri ia beh një dhelbër shumë e bukur.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Albeu.com (@albeucom)

Kafsha lëviz lirshëm nëpër shtëpiza e pashqetësuar, gjë e cila duket se reflekton edhe qasjen miqësore të banorëve në kësaj treve si edhe turistëve me kafshët e egra./albeu.com