Aksident i rëndë në minierën e Martaneshit, një i vdekur

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në minierën e Martaneshit. Një minator ka humbur jetën teksa ishte duke punuar në minierë.

Policia njofton se ngjarja ka ndodhur rreth orës 12.50.

Në njoftimin zyrtar bëhet me dije se gjatë punës në një subjekt minerar në Thekën, Martanesh, janë aksidentuar shtetasi Armand Peshku,  dhe Hajdar Bala, të dy me detyrë vagonist në minierë.

Si pasojë e plagëve të marra shtetasi Armand Peshku, ka humbur jetën, ndërsa shtetasi Hajdar Bala, është transportuar në spital për ndihmë mjekësore.

Grupi hetimor në drejtimin e Prokurorisë, po punon për zbardhjen dhe dokumentimin  e rrethanave të kësaj ngjarjeje./albeu.com


Shtuar 21.05.2024 13:46