Ky është 29-vjeçari që humbi jetën në aksidentin në minierën e Martaneshit

Mesditën e sotme, një aksident i rëndë ka ndodhur në minierën e Martaneshit, ku dy minatorë të cilët punonin si vagonistë, u zunë poshtë nga shembja e një masivi.

Nga ky aksident, kanë humbur jetën Armond Peshku, 29-vjeç ndërsa Hajdar Bala 40-vjeç, është transportuar në spital për ndihmë mjekësore.

Subjekti minerar në të cilin ka ndodhur aksidenti, është ‘Ylberi sh.p.k”

Grupi hetimor në drejtimin e Prokurorisë, po punon për zbardhjen dhe dokumentimin e rrethanave të kësaj ngjarjeje.