VIP-at dolë në protestë për 11-vjeçaren, thumbon këngëtarja e njohur: Nëse doni vërtet t’i ofroni ndihmë, bëni si unë

Këngëtarja e njohur, Zanfina Ismaili, ka bërë së fundmi një postim në rrjetet sociale dhe ka kthyer menjëherë gjithë vëmendjen te vetja. Ajo ka reaguar në lidhje me abuzimin e 11-vjeçares në Kosovë.

Ismaili ka kritikuar të gjithë ata që kanë publikuar postime lidhur me ngjarjen në rrjetet sociale, duke theksuar se e gjitha është bërë për “vëmendje”.

“Lërini tastierat se i shkatërruat! Nëse doni vërtet t’i ofroni ndihmë 11 vjeçares së përdhunuar, paguajini seanca te psikiatrit! Që unë e para po ia paguaj, lërini fjalët dhe kërkimin e vëmendjes për vete.”- shkruan Zanfina.

Ndërkohë kujtojmë se këngëtarja ka disa vite që nuk është aspak aktive në muzikë. Ndërkohë që të gjithë mendonim se kjo mund të ishte një pauzë, njësoj siç bëri edhe Adelina disa vite më parë, në fakt nuk ishte e tillë. E ftuar në emisionin “tetë a tetë” të motrës së saj, Zanfina zbuloi se ka marrë një vendim pa kthim pas.

Ajo tregoi se nuk do i rikthehet më muzikës dhe se kapitullin e saj të karrierës artistike e ka mbyllur përfundimisht. Zanfina tha se aktualisht po punon në dy profesione të ndryshme, por preferoi të tregonte se për çfarë bëhet fjalë.