“Gruaja 100 vjeç”, plas debati keq mes Monikës dhe Einxhelit (VIDEO)

Në shtëpinë e “Big Brother VIP” ka herë pas here debate të shumta, të cilat nisin nga situata të ndryshme. Shpeshherë ndodh që të ketë sherr për papastërtinë në shtëpinë më të famshme në Shqipëri.

Situata u tensionua më shumë mes Monikës dhe Einxhelit. Moderatorja nisi të pastronte, por Lubonjës nuk i dilte inati. Teksa ajo i fliste, Einxhel i kërkoi të mos i drejtohej dhe ta linte të punonte e qetë.

Megjithatë, ofendimet mes të dyjave nuk munguan. Einxhel iu drejtua Monikës me fjalët “gruaja 100 vjeç, merret me muhabetet e gocave të vogla!”. Ndërsa Monika iu kthye “Ule Zërin, me mua s’ka zë. Stop! Egoiste!”.

Pjesë nga debati:

Einxhel: Me mua mos u merr më! Gruaja 100 vjeç, merret me muhabetet e gocave të vogla.

Monika: Je mirë?

Einxhel: Shumë mirë jam, po të them dhe një herë mos u fut në muhabetet e mia.

Monika:Nuk u futa, unë u tregova njerëzore. Ti je egoiste.

Einxhel: Unë jam egoiste. E thënë nga ti nuk ka asnjë vlerë kjo.

Monika:Ti nuk do me ja dit edhe kur një tjetër do me bo diçka për qejfin e vet.

Einxhel: O Monika, ti e dramatizove një javë rresht, i thoje “Po e bën për lojë”. Tani po më akuzon mua se bëra çokollatën.

Monika:Po ti s’ke faj mi goce. Ti je në botën e çudirave. Ti ke ardhur me u zënë këtu. 500 herë tha që kam nevojë të merrem me një punë. Dhe unë i thash si njeri mos e bëj atë, lëre ta bëjë atë.

Einxhel: Monika, mos më fol!

Monika:Dëgjoji njerëzit. Mos të të flasim ne ty. Kur tjetra shpreh një dëshirë, pranoje.

Einxhel: Mos më fol, shih punët e tuaja.

Monika:S’dua të shoh punët e mia. Mos më bërtit mua, ule zërin. Kujdes! S’të lë unë të ngresh zërin! Ule Zërin, me mua s’ka zë. Stop! Egoiste!

Einxhel: Egoiste është kush është këtu, ti shih punën tënde.

Monika:S’dua. S’kam ardhur këtu për të parë punët e mia, por të të gjithëve.

Einxhel: A do të të tregoj disa punë të tjera, se nuk i di të gjitha? Ik na lër rehat. Një-dy me u grric!


Shtuar 23.11.2021 13:10