Doli më në fund! Dua Lipa publikon albumin e ri ‘Radical Optimism’

Dua Lipa sapo ka publikuar albumin e saj të tretë, Radical Optimism. Me 11 këngë, ky është albumi i saj i parë i plotë në katër vjet që nga Future Nostalgia e cila u publikua në vitin 2020. Këngëtarja 28-vjeçare publikoi këngën kryesore të albumit, Houdini, në nëntor të vitit të kaluar.

Dy këngë të tjera, Training Season dhe Illusion, u publikuan më pas në shkurt dhe prill të 2024-ës.

Këngëtarja zbuloi albumin në një kopertinë me Rolling Stone në fillim të këtij viti, ku ajo shpjegoi se si po ndjek thelbin e përshtatjes me jetën beqare pas ndarjes.

Ndërkohë, ne ju sjellim listën e plotë të këngëve të ‘Optimizmit Radikal’:

1-End of an Era
2-Houdini
3-Training Season
4-These Walls
5-Watcha Doing
6-French Exit
7-Illusion
8-Falling Forever
9-Anything for Love
10-Maria
11-Happy for You


Shtuar 3.05.2024 15:25