Zhduket varka me 2 të rritur dhe 5 fëmijë në brigjet e Anglisë

Një varkë me 2 të rritur dhe 5 fëmijë në bord, ka humbur në brigjet e Anglisë.

Bëhet fjalë për një anije të vogël me gjatësi 24 metra.

Zyrtarët e rojeve bregdetare po pastrojnë vijën bregdetare të Dorset pasi ata humbën gjurmët e anijes Sunseteker Solitude.

Vullnetarët e varkave të shpëtimit dhe një helikopter kërkimi dhe shpëtimi i janë bashkuar një gjuetie përgjatë bregdetit.

Varka u pa për herë të fundit në kokën e Shën Albanit, Purbeck.

Kërkimi u ndërpre në orën 3.40 të mëngjesit të premten dhe tani zyrtarët po i bëjnë thirrje kujtdo që ka informacion të kontaktojë./albeu.com


Shtuar 4.09.2021 15:15