21 të vdekur dhe 1278 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 21 vdekje nga COVID-19 dhe 1278 raste pozitive.

Në total numri i rasteve aktive është 26.534.

Që prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 901.013 doza të vaksinës.

Deri më sot 306.287 qytetarë janë vaksinuar me të dy dozat./albeu.com


Shtuar 4.09.2021 15:05