Vuani nga alergjitë e pranverës? Ka një zgjidhje natyrale

Pranvera mund të jetë koha më e bukur e vitit për shumicën e njerëzve, por disa të tjerë vuajnë nga fillimi i prillit deri në fund të majit.

Po flasim për të gjithë ata që vuajnë nga alergjitë e pranverës dhe çdo stinë të tillë e kanë vërtet të vështirë. Kruajtje, kollë, lotim të syve dhe hundë të mbytura përgjithmonë.

Nëse sapo kemi përshkruar situatën në të cilën ndodheni tani, kemi diçka më poshtë që mund t’ju interesojë.

Zgjidhja e alergjive mund të jenë antihistaminet, por sa e lehtë është të marrësh pilula çdo ditë, veçanërisht pilula që të bëjnë të përgjumësh?

Më poshtë ju paraqesim një ilaç natyral kundër alergjive të pranverës me hithra. Kjo barishte e veçantë u përket atyre që luftojnë në një masë të konsiderueshme simptomat e bezdisshme të alergjisë.

Përbërësit:

  • 10 gr. hithra (rreth një lugë gjelle)
  • 250 ml ujë
  • 1 lugë mjaltë

Përgatitja:

  • Zieni ujin në një enë mesatare dhe shtoni hithrën. Lëreni të ziejë për 10 minuta dhe shtoni mjaltin.
  • Konsumojmë dy herë në ditë.
  • Ekstrakti i hithrës është kundërindikuar për gratë shtatzëna dhe ato që marrin trajtim për presionin e lartë të gjakut./Albeu.com/


Shtuar 25.03.2023 07:40