Vogëlushi 18 muajsh ra në pusetë, reagimin e nënës do ju befasojë (VIDEO)

Një fëmijë është shpëtuar nga nëna e tij heroikisht pasi ka rënë në puset.

I vogli ra brenda një pusete rreth 5 metra të thellë.

Sipas burimeve, ai ishte rreth 18 muajsh.

Amy Blyth, 23, ishte duke shëtitur me djalin e saj, Theo Prior, kur ai u zhduk përmes pusetës që u zu përsëri nga kapaku.

Pamjet, të kapura nga kamerat në një shtëpi fqinje, treguan momentin kur gruaja u hodh me shpejtësi u hodh në kanal për të shpëtuar fëmijën. Për fat, ajo ishte në gjendje ta kapte dhe ta nxirrte jashtë por rrobat e tij mbetën të mbuluara me ujërat e zeza.

Duke përshkruar momentin e ‘filmit horror’, Blyth tha: “Mendimi im i parë ishte “O Zot, ai ka vdekur”.

Incidenti ndodhi në një trotuar publik dhe Southern ëater që atëherë i ka kërkuar falje familjes dhe tha se ata ‘po e marrin çështjen shumë seriozisht’./albeu.com/