Vizita në Kosovë, Rama takon kreun e PDK-së Memli Krasniqi

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, pas një agjende me shumë aktivitete dhe pas mbledhjes së dy qeverive, e ka përmbyllur vizitën e tij në Kosovë në takim me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi.

Krasniqi dhe Rama janë parë së bashku në qendër të Prishtinës sonte teksa po pinin kafe e diakutonin së bashku.

Në mëngjes sot Rama e ka takuar edhe kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhikun.

Po ashtu është ka mbajtur mbledhjen e përbashkët mes dy qeverive; Kosovës dhe Shqipërisë, duke u takuar edhe me Albin Kurtin./Express