Vizita te Ferrari, shikoni bishën si dhuratë që mori Ronaldo nga familja Agnelli (FOTO LAJM)

Deri më tani, Cristiano ka pasur makina me një vlerë prej mbi 7 milion e gjysmë euro, por me ardhjen e Ferrari SP2 ajo do të pasurohet më tej dhe shumë.

Kostoja e saj, në fakt, është 1.6 milion euro, duke përjashtuar opsione të tjera ku mund të shkojë më shumë, shkruan Albeu.com.

Cristiano Ronaldo mbërriti me helikopter, por u kthye në shtëpi nga Maranello me një Ferrari Monza SP2 të ri flakërues. Pas vizitës në fabrikën historike Cavallino, në fakt, CR7 nuk mund të rezistonte dhe, si një entuziast i shkëlqyer i makinave që është, bleu makinën ekskluzive prej 1.6 milion euro për koleksionin e tij personal.

Një dhuratë e shkëlqyeshme, pra, jo se kishte ndonjë moment të rëndësishëm për të festuar me Juve, të cilin Ronaldo së shpejti do të jetë në gjendje ta kombinojë me Bugatti Veyron dhe Chiron, McLaren Senna, Ferrari F12 TDF dhe Mercedes Classe G Brabus. Sidoqoftë, nëse deri më tani flota e saj e makinave kishte vlerë mbi 7 milion e gjysmë euro, me ardhjen e SP2 garazhi do të pasurohet edhe më tej dhe shumë.

Ferrari Monza SP2, në fakt, përveç që ka një kosto marramendëse, mburret me një ekskluzivitet unik.

499 njësitë e prodhuara janë të destinuara ekskluzivisht për klientët e zgjedhur nga vetë Ferrari dhe nën linjat e saj të frymëzuara nga “anijet” e viteve ’50 dhe tiparet e tij unike, mbi të gjitha mungesa e çatisë dhe xhamit, sjell me vete një nga më të fuqishmit e lëshuar kurrë nga Maranello, një V12 me 812 kf në 8.500 rpm i aftë për të djegur 100 km / orë në vetëm 2.6 sekonda.

Me pak fjalë, një makinë që, në mesin e shumë pronave tashmë të kampionit të Juventusit, sigurisht që nuk do të mbetet pa u vënë re.

Ndërkohë, Ferrari është pjesë e familjes Agnelli drejtor me 80% të aksioneve është John Elkan, kushëriri i Andrea Agnellit. /albeu.com/


Shtuar 11.05.2021 16:43