Villarreal-Manchester United, formacionet zyrtare të finales së Europa League

Sot në orën 21:00 në Gdans të Polonisë luhet finalja e Europa League mes Villarrealit dhe Man United, shkruan Albeu.com.

Anglezët vijnë favoritë në këtë përballje teksa për herë të fundit këtë trofe e fituan në vitin 2017 nën drejtimin e Jose Mourinhos. /albeu.com/

Formacionet zyrtare:

Villarreaal: Rulli; Foyth, Albiol, Pau Torres, Pedraza; Parejo, Capoue, Trigueros; Gerard Moreno, Bacca, Pino.

Manchester United: De Gea; Wan-Bissaka, Bailly, Lindelöf, Shaw; Pogba, McTominay; Rashford, Bruno Fernandes, Greenwood; Cavani.

Shtuar 26.05.2021 08:05