U rrëzua në malet e Pukës, gjendet i pajetë alpinisti që ishte me Alfred Lelën

Ndoc Mulaj, alpinisti që u rrëzua nga malet e Pukës, ku gjendej së bashku me gazetarin Alfred Lela, është gjetur i vdekur.

Pas disa orësh kërkime dhe pas gjetjes gjallë të alpinistit tjetër, fatkeqësisht Mulaj u gjet i pajetë.

Ata ndodheshin atje për një reportazh së bashku me gazetarin Alfred Lela, por u rrëzuan papritur.

Ndërkohë policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes./albeu.com/


Shtuar 30.12.2021 22:23