U arrestua për vrasjen e Behar Sofisë, 45-vjeçari “shpërthen” në lot para trupës gjykuese

45-vjeçari Bujar Leza ka mohuar çdo akuzë si i përfshirë në vrasjen e Behar Sofisë në 25 shkurt 2021.

Albeu.com raporton se Leza ka dalë sot në seancën për komunikimin e masës së sigurisë në Gjykatën e Posaçme, ku edhe ka mohuar të gjitha akuzat për bashkëpunim në vrasjen e 66-vjeçarit Sofia.

Ndërkohë që Gjykata i komunikoi masën e sigurisë “arrest me burg”, ai u shfaq i përlotur para trupës gjykuese.

Bujar Leza akuzohet për katër vepra penale: “vrasja me paramendim”; “mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe municionit”, “grupi i strukturuar kriminal” dhe “kryerja e veprave penale nga organizata kriminale dhe grupi i strukturuar kriminal”.

Sipas dyshimeve të ngritura, Leza kishte njohje me të arrestuarin tjetër si bashkëpunëtor, Leonard Xhixha dhe së bashku kanë ruajtur lëvizjet e objektivit të sulmit Behar Sofia./albeu.com/


Shtuar 27.12.2021 12:34