Tetovë: BDI kryeson bindshëm kundrejt ASH-AAA

Sipas rezultateve jozyrtare në Komunën e Tearcs garën në rrethin e dytë do ta vazhdojnë Nuhi Neziri kandidat i BDI-së dhe Nazim Taipi kandidat i ASH-AAA.

Votat e kandidatëve për komunë janë:

Nuhi Neziri 3 741 vota, Nazim Taipi ASH-AAA 2 341 vota, Daut Memishi nga Lëvizja Besa 1 948 vota dhe Daut Emini nga PDSH ka fituar 691 vota. /albeu.com/