Terrori dhe veprimi heroik mes Tiranës merr vëmendje botërore, shikoni çfarë shkruan BBC

Ngjarja e frikshme e ndodhur në Tiranë ku një i ri hyri me makinën në shesh duke terrorizuar qytetarët, ka marrë vëmendjen e mediave botërore.

Media e njohur BBC ka raportuar ngjarjen që ndodhi mesditën e sotme në sheshin ‘Skënderbej’ në Tiranë.

BBC shkruan se në momentin që makina ndaloi përballë kalimtarëve një qytetar u hodh në të përmes dritares.

Në shkrim thuhet se kalimtari mendonte se shoferi po synonte turmën në një sulm të mundshëm terrorist.

SHKRIMI I BBC:

Një burrë është arrestuar në Shqipëri pasi hipi në një shesh për këmbësorë në kryeqytetin e Tiranës.

Makina u ndal vetëm kur një kalimtar u hodh në këmbë i pari përmes dritares. Kalimtari tha se mendoi se shoferi po synonte turmën në një sulm të mundshëm terrorist.

Shumë njerëz kishin qenë në radhë për t’u vaksinuar në çadra në Sheshin Skënderbej në atë kohë. Policia shqiptare thotë se beson se i dyshuari 32-vjeçar po voziste nën ndikimin e drogës. /albeu.com/

 


Shtuar 25.04.2021 18:05