Tjetër tërmet i fuqishëm në Greqi, sa ishte magnituda

Një tjetër tërmet është regjistruar në Greqi pak më parë. Tërmeti ishte me magnitudë 4.1, në veri nga Aiyion.

Sipas regjistrimit automatik të Institutit Gjeodinamik, thellësia fokale pesë kilometra.

Kujtojmë se dhe mëgjesin e sotëm Greqia u lëkund nga një tërmet me magnitudë 5.1./albeu.com

Shtuar 30.11.2021 15:31

Tags: ,