Tërmet i fuqishëm në Venezuelë, sa ishte magnituda

Mëngjesin e sotëm, Venezuela është goditur nga një tërmet me magnitudë 6.1 ballë të shkallës Rihter.

Tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej 84 kilometrash, sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare.

Ndërkohë, Epiqendra e tërmetit u regjistrua 41 kilometra në veriperëndim të qytetit të Guiria dhe 82 kilometra në verilindje të qytetit të Carupano.


Shtuar 23.06.2024 09:00