Tentuan të vidhnin vilën në Lezhë, gjykata vendos arrest me burg për një nga autorët

Gjykata e Lezhës ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për Armand Zhejanin, i cili dy ditë më parë, bashkë me një person tjetër, u kap duke tentuar grabitjen e vilës së drejtorit të shkollës në Zejman.

Gjykata e cilësoi të ligjshëm arrestimin e tij dhe pranoi kërkesën e prokurorit Sabri Kastrati, duke vendosur masën e sigurisë “arrest në burg”./albeu.com


Shtuar 11.11.2021 11:40