Tensionohet situata në Leposaviq, gazetarët sulmohen me gurë dhe shishe (VIDEO)

Gazetarët që po ndjekin nga afër ngjarjet në veri të vendit janë sulmuar në Leposaviq.

Gazetarja e T7, Arianitë Zhegrova raportoi se gazetarët janë sulmuar me gurë, vezë e shishe, kryesisht nga personat e maskuar.

Tensionimi i situatës nisi papritur, ndërsa forcat e KFOR-it po vijojnë të qëndrojnë në afërsi të objektit të komunës.

Personat e maskuar ishin të pranishëm edhe dje në protestat në komunat veriore.

Në Zveçan, kur nisi përplasja me KFOR-in, ata dolën në rend të parë, duke i sulmuar pjesëtarët e misionit paqeruajtës të NATO-s me mjete plasëse si shok-bomba e koktej molotov.


Shtuar 30.05.2023 12:51