Sulm me thika në Rusi, tre të vrarë

Tre njerëz u vranë në një sulm me thikë të hënën në Rusi, pranë një stacioni treni në qytetin Yekaterinburg, shkruan agjensia e lajmeve TASS.

Policia ka bërë të mundur arrestimin e autorit të ngjajes. Ai ndodhet në spital ku po merr mjekimin dhe po pyetet, pasi policia e plagosi sepse nuk donte të dorëzohej.

Mësohet se gjithçka ka ndodhur pas një debate për alkoolin. Hetuesit rajonalë dhe ekspertët kriminalistikë janë në vendin e ngjarjes.

/albeu.com


Shtuar 17.05.2021 12:23