Stuhia CIARAN, shembet kabina elektrike në Pukë

Stuhia “Ciaran’ ka shkaktuar dëme të mëdha në të gjithë vendin. Reshjet e dendura të shiut në Pukë kanë shkaktar shembjen e një kabine elektrike, e cila ka qenë e dëmtuar më parë.

Mësohet se objekti është shembur duke zënë poshtë transformatorin. Ndërkohë, punonjësit e OSHEE po tentojnë ndërhyrjen, por është e pamundur për shkak të reshjeve të shiut.

Si pasojë e motit të keq shumë fshatra në juglindje të vendit kanë mbetur pa energji elektrike, si dhe janë përmbytur shumë akse rrugore në të gjithë Shqipërinë.


Shtuar 3.11.2023 21:33