Sot nisin fluturimet në aeroportin e Kukësit, Rama: Hapët porta e dytë e qiellit të Shqipërisë

Ditën e sotme nisin fluturimet në aeroportin e ri “Zayed-Flatrat e Veriut” në Kukës, ku do të ulët avioni i parë nga Zyrihu.

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Facebook shkruan se kjo është porta e dytë e qiellit të Shqipërisë për fluturimet komerciale.

Postimi i Ramës:

MIRËMËNGJES

dhe me aeroportin e ri ndërkombëtar “ZAYED-Flatrat e Veriut”, ku sot ulet nga Zyrihu në tokën e Kukësit avioni me udhëtarë i Helvetic Airlines dhe hapet porta e dytë e qiellit të Shqipërisë për fluturimet komerciale, ju uroj një të premte të mbarë./albeu.com


Shtuar 9.07.2021 08:35