Si të shpëtoni nga dhimbja e kokës për disa minuta

Asgjë nuk të duket më e keqe sesa një dhimbje e fortë koke që vjen rastësisht dhe të shkatërron të gjithë ditën.

Fatkeqësisht, ka shumë gjëra që mund të shkaktojnë dhimbje koke, të tilla si ndryshime në dietë, një orar intensiv ditor, shumë ose pak orë gjumë, stres, orë të gjata pune, anashkalimi i një vakti ose përdorimi i kompjuterit për një kohë të gjatë.

Por ka një truk që mund t’ju ​​ndihmojë të hiqni qafe dhimbjen e kokës brenda disa minutave.

Rezulton se më së shpeshti, dhimbja e kokës fillon për shkak të nofullës së ngushtë, kështu që një masazh muskulor mund t’ju ndihmojë të hiqni qafe dhimbjen.

Kjo teknikë është një mënyrë e thjeshtë për të çliruar tensionin nga nofulla, duke ndihmuar kështu në relaksimin e muskujve dhe largimin e dhimbjes së kokës.

Metoda të tjera natyrale që mund t’ju ndihmojnë kur keni dhimbje koke janë:

Pini shumë ujë.

Vendosni pako akulli në ballë

Vendosni ujë të nxehtë në pjesën e pasme të qafës./albeu.com


Shtuar 2.07.2021 17:59