Si në filma! Momenti kur i vihet tritoli shtëpisë së Armando Dukës (VIDEO)

Mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:00 në shtëpinë e kreut të FSHF-së, Armando Duka u vendos një sasi tritoli nga një person i paidentifikuar.

Albeu.com ka siguruar videon e momentit të vendosjes dhe shpërthimit të tritolit, ku duket qartë se skena ka ndodhur në pak sekonda.

Tritoli erdhi pas një konflikti që zhvilloi Duka me kryebashiakun e Tiranës pas zbardhjes nga FSHF të disa audio-përgjimeve.

Ndërkohë bëhet me dije se janë shoqëruar rreth 10 persona në polici si të dyshuar për ngjarjen.

Nga ana tjetër Veliaj bëri me dije se nuk kishte asnjë lidhje me ngjarjen duke theksuar se Dukën e kishte kundërshtar dhe jo armik./albeu.com/

Shtuar 25.01.2022 13:37