“Kundërshtari dhe jo armiku im”, Veliaj reagon pas tritolit në shtëpinë e Armand Dukës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar pas shpërthimit më tritol në shtëpinë e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka në Durrës.

Veliaj është shprehur se Duka është kundërshtari i tij dhe jo armiku, duke i bërë thirrje institucioveve ligjzbatuese të bëjnë detyrën.

“Duhet urgjent policia, prokuroria dhe kamerat, të sigurohet jeta e kujtdo, ai është kundërshtari im, jo armiku im. Ai ka bërë shumë gjynahe por ai kjo është vepër kriminale e dënueshme. I bëj thirrje policisë, prokurorisë, shërbimit informativ, të gjithë strukturave ligjzbatuese në Shijak apo ku është rasti konkret zotërisë t’i sigurojnë jetën, zotërisë t’i garantojë qetësinë familjare sepse nuk ka lidhje fare shtëpia dhe familja me çfarë bën secili prej nesh në aktivitetin publik. Thirrja ime është që jo vetëm të zbulohen sa më parë në mënyrë të pamëshirshme me këdo që bën gjeste të tilla”, ka theksuar Veliaj për emisionin TPZ.

Pyetje: A ke një koment për tritolin e vendosur shtëpisë së presidentit të FSH-së?

Duhet urgjent policia, prokuroria dhe kamerat, të sigurohet jeta e kujtdo, ai është kundërshtari im, jo armiku im. Ai ka bërë shumë gjynahe por ai kjo është vepër kriminale e dënueshme. I bëj thirrje policisë, prokurorisë, shërbimit informativ, të gjithë strukturave ligjzabtuese në Shijak apo ku është rasti konkret zotërisë t’i sigurojnë jetën, zotërisë t’i garantojë qetësinë familjare sepse nuk ka lidhje fare shtëpia dhe familja me çfarë bën secili prej nesh në aktivitetin publik. Thirrja ime është që jo vetëm të zbulohen sa më parë në mënyrë të pamëshirshme me këdo që bën gjeste të tilla

Pyetje: Vetëm nëse e ka vendosur ndonjë nga pala juaj për ta shpëtuar?

Nuk kam palë unë jetojë në tiranë.

Pyetje: Pala është mazhoranca tani…

Siç e the edhe vetë, edhe i vetëm trim në luftë. Nuk ka palë këtu. Shteti kur ka prova dhe drejtësia ka instrumente… /albeu.com

Shtuar 24.01.2022 23:33