Shtyhet sërish seanca për Malltezin dhe Bektashin, avokatët kanë kërkuar kohë

Është shtyrë për në orën 18:00 seanca gjyqësore për dhënien e masaës ndaj jamarbër MAlltezit dhe Fatmir Bektashit, e cila ishte parashikuar për në orën 13:30 të ditës së sotme.

Avokatët kërkuan fillimisht dy orë kohë për tu njohur me provat, ndëkrohë akën kërkuar sërish shtyre të kohës për shkak të dosjes voluminoze.

Dhëndri i ish-kryeministrit Sali Berisha u arrestua të shtunën me urdhër të SPAK. Ai akuzohet për korrupsion e pastrim parash në lidhje me privatizimin e ish-klubit Partizani.


Shtuar 23.10.2023 16:12